fbpx

дози SEGAFREDO CASA /18

289.00 ден

  • еспресо
  • made in Italy
  • Arabica / Robusta
  • 18 хартиени моно дози (E.S.E. pods)
  • кофеинска вредност 8/10
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Еспресо моно дози SEGAFREDO CASA – за вкусно Италијанско еспресо! Кафе со многу киселост, ноти на печен лешник, привлечен вкус со интензивна арома на какао. Мешавина од најдобрите Arabica и Robusta кафиња од приватни плантажи, со сладок вкус и богата арома. Произведено и пакувано во Италија.