fbpx

дози Vandino Espresso Club /50

625.00 ден

  • еспресо
  • made in Italy
  • 80% Arabica 20% Robusta
  • 50 хартиени моно дози (E.S.E. pods)
  • кофеинска вредност 7/10
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Еспресо моно дози Vandino Espresso Club – за ароматично Италијанско еспресо! Кафе со многу силен карактер, идеален за љубителите на полн вкус на еспресото. Чаша со полно тело и силни вкусови, слатко со оштри ноти. Силна арома на кафе и ноти на какао, кое потсетува на црно чоколадо. Мешавина од најдобрите Arabica 80% и Robusta 20% кафиња со сладок вкус и богата арома. Произведено и пакувано во ЕУ.

Дополнителни информации

Brend