Акција!

BRISTOT CREMOSO blue system* /50 КАПСУЛИ

Original price was: 1.099,00 ден.Current price is: 999,00 ден.

  • made in Italy
  • 50 капсули за Lavazza blue® кафемати
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Капсули компатабилни на Lavazza® blue system кафемати. Пакување од 50 капсули.

Италијанскиот метод на печење и финото мелење ги даваат основните карактеристики на овој бленд. Колумбиската арабика од Supremo, арабика од Мексико и бразилската арабика од Alta Mogiana во допир со индиската робуста од регионот Parchment создаваат совршено еспресо со назнака на свежо печен леб, житарици и атрактивни ноти на темно чоколадо.

Дополнителни информации

Brend