Акција!

Bristot Espresso /15

Original price was: 389,00 ден.Current price is: 359,00 ден.

  • 15 еспресо патрони
  • 80% arabica 20%robusta
  • made in Italy
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Бленд кој се состои од 80% најквалитетна арабика со потекло од Бразил (Alta Mogiana) и Централна Америка и 20% најквалитетна Индиска робуста кои Ви овозможуваат да добиете високо-квалитетно кафе со интезивна арома. Беспрекорниот квалитет нема да Ве остави рамнодушни, а со чоколадниот after-taste ќе добиете уникатно искуство. Патронот е компатабилен на сите кафемати кои подржуваат ESE систем и POD еспресо кафемати.

Дополнителни информации

Brend