Espresso Arabica San Marco Tre Venezie Nespresso® /10

129.00 ден

  • еспресо
  • made in Italy
  • 100% Arabica
  • 10 капсули за Nespresso®
  • кофеинска вредност 6/10
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Tre Venezie Arabica San Marco е мешавина од елеганција и раскошна, совршена комбинација помеѓу прекрасната киселост, типична за зрната Арабика и хармонична симфонија на ароми.

Резултатот е многу ароматичен, нотите на темно чоколадо и агруми излегуваат синусно … резултатот е кафе со полн и привлечен вкус.

Дополнителни информации

Brend