Espresso Garibaldi gusto top Nespresso® /10

129,00 ден

  • еспресо
  • made in Italy
  • 100% Arabica
  • 10 капсули за Nespresso®
  • кофеинска вредност 8/12
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Гарибалди Густо Топ е 100% Арабика. Високо квалитетно италијанско кафе. Капсулите содржат мелено кафе. Компатибилен со системот NESPRESSO ®.

Посочената цена е за 10 парчиња. капсули/кутија.

 

Системот NESPRESSO® е развиен на начин кој го гарантира квалитетот на секоја подготвена шолја кафе. Херметички затворени, капсулите го оптимизираат притисокот за да испорачаат кафе со најдобар квалитет, конзистентност и неоспорно богата пена.