Illy® iperEspresso® Капсули Brasile /18

• Класико (средно печење)

• Интензивен и богат вкус, со ноти на карамела.

 

• Во една лименка има 18 капсули.

Нема на залиха

Опис

Еспресо Illy Brasile има интензивен и богат вкус, со ноти на карамела.

Системот капсула illy iperEspresso ви овозможува да подготвите извонредно еспресо и капучино дома со леснотија и едноставност. Секоја капсула содржи приближно седум грама совршено печено и стручно мелено 100% арабика кафе со мазен, богат и полн вкус. Резултатот е автентично италијанско кафе кое е беспрекорно конзистентно, избалансирано и никогаш горко.

 

Произедено: Италија

 

1 капсула = 1 доза кафе (за еднократна употреба).