fbpx

illy iperespresso lungo /18 капсули

570.00 ден

• Класико (средно печење)

• Класико, класично печено кафе има долга сладост и нежни ноти на карамела, цвет од портокал и јасмин.

• Во една лименка има 18 капсули.

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Системот капсула illy iperEspresso ви овозможува да подготвите извонредно еспресо и капучино дома со леснотија и едноставност. Секоја капсула содржи приближно седум грама совршено печено и стручно мелено  100% арабика кафе со мазен, богат и полн вкус. Резултатот е автентично италијанско кафе кое е беспрекорно конзистентно, избалансирано и никогаш горко.

Произедено: Италија

1 капсула = 1 доза кафе (за еднократна употреба).

Соодветен кафе апарат за овие капсули е illy X7.

Дополнителни информации

Brend