fbpx

Nespresso® Inissia Black + 14 Nespresso® Капсули

5,999.00 ден

  • бесплатен сервис
  • 1 година гаранција
  • 19 бари притисок
  • режим за штедење на електрична енергија
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Зачекори во светот на задоволството на кафето Nespresso благодарение на новата машина Inissia. Ултра-компактна машина за кафе што нуди комбинација на иновативна технологија и модерен дизајн – достапна во црна боја.

СПЕЦИФИКАЦИИ
Тежина: 2,4 килограми
Висина: 32,1 cm
Отстранлив резервоар за вода: 0,7 литри
Капацитет на користен контејнер со капсула: 11
Преклопен плех за капење за стакло Latte Macchiato
Рејтинг на моќност (во вати): 1260 вати
Димензии (ШxВxВ): 120 x 300 x 230 mm
Должина на кабел: 0,8 метри
Гаранција: 1 година
Притисок: 19 бари
Програмабилно рачно вметнување и исфрлање на капсулата
Компактна големина: ефикасен дизајн со компактна технологија
Автоматско исклучување по 9 мин
Функција за автоматска подготвеност по 30 секунди
Режим на заштеда на енергија