fbpx
Акција!

TORVECA ESPRESSO (E.S.E.) /150 ПАТРОНИ

2,250.00 ден 1,889.00 ден

  • made in Italy
  • 55% Arabica 45% Robusta
  • кофеинска вредност 8/10
  • 150 еспресо дози
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Печено (medium) и мелено кафе, мешавина од 55% Arabica и 45% Robusta, пакувано во 150 хартиени монодoзи (патрони) кои одговараат на сите кафемати со рачка на кои го има знакот E.S.E. (easy serving espresso) и E.S.E. кафемати.

Италијанско еспресо со силен вкус и крема.

Јачина според вкус и кофеинска вредност 8/10.

Дополнителни информации

Brend

,