fbpx
Акција!

Torveca Intenso /1кг

949.00 ден 499.00 ден

  • made in Italy.
  • Споро печено кафе во зрна, во пакување од 1 кг.
  • Италијанско еспресо со силен, полн вкус и богата крема.
  • Јачина според вкус и кофеинска вредност 9/10
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Печено (medium) кафе во зрна, со технологија на споро печење, во пакување од 1 кг. Италијанско еспресо со силен, полн вкус и богата крема. Произведено во стара семејна фабрика Torveca, со многу љубов и посветеност.

 

Јачина според вкус и кофеинска вредност 9/10.

Дополнителни информации

Brend

,