VERGNANO® OTTOCENTO 800 (crema) /1KG

1,399.00 ден

  • made in Italy.
  • Споро и медиум печено кафе во зрна, во пакување од 1 кг.
  • Италијанско еспресо со балансиран, полн вкус и богата крема.
  • Јачина според вкус и кофеинска вредност 7/10
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Бленд со богат и полн вкус, бзлансиран карактер и полно тело, овој бленд е за сите љубители на вистинско кремасто еспресо. Ние го препорачуваме на сите кои бараат мазен и впечатлив вкус, но без горчлив и зачаден афтертејст.

Дополнителни информации

Brend