Vescovi 100% Arabica /250 гр.

439.00 ден

  • 250 gr.
  • мелено
  • 100% Arabica
  • за еспресо, филтер, мока, french press
  • made in Italy
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Потекло на зрната: Бразил Alta Mogiana, Гватемала Huehuetenango, Колумбија Huila, збогатени со индиска арабика.
Резултатот на ова кафе е исклучително богат и ароматичен со ноти на чоколадо, кедар и овошни нијанси

Дополнителни информации

Brend