fbpx

Vescovi Espresso Intenso /250 гр.

419.00 ден

  • 250 gr.
  • мелено кафе
  • made in Italy
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Бавното печење на зрната кафе на овој бленд ги нагласува мирисите на најквалитетната бразилска арабика од Alta Mogiana и индиската арабика, а допирот со 10% индиска робуста од регионот Parchment му дава на кафето ароматични ноти и овозможува да уживате во вистинско италијанско еспресо

Дополнителни информации

Brend