Акција!

Bristot 100% Arabica Nespresso* /10 капсули

Original price was: 279.00 ден.Current price is: 239.00 ден.

  • made in Italy
  • 100% Arabica
  • 10 алуминиумски капсули за Nespresso®
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Капсули компатибилни на Nespresso®. Пакување од 10 капсули компатабилни на Nespresso кафемати, Арабиката од Бразил Alta Mogiana, Колумбија Supremo Huila, Гватемала Huehuetenango, комбинирана со арабика од Етиопија Sidamo го прават овој бленд уникатен и беспрекорен, со изразена арома и долготраен after-taste на чоколадо и цитрон.
Капсулите се изработени со најновата “New diamond cutting” технологија за добивање на прецизна и совршена екстракција во секое време.

Дополнителни информации

Brend