Bristot Buongusto /1kg.

1,419.00 ден

  • 1kg.
  • 70% Arabica 30% Robusta
  • made in Italy
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Најквалитетна арабика со избрана најквалитетна робуста му дава на овој бленд богато и полно тело со интезивна арома. Бленд составен од бразилската арабика NY2 Fancy со сладок и нежен вкус соединета со натурална робуста од Африка, Виетнам и Индија, која дава кафеава крема и богато и полно тело.

Дополнителни информации

Brend