fbpx

Bristot Espresso Decaffeinato мелено /0,25kg.

459.00 ден

  • 250gr.
  • мелено
  • безкофеинско
  • за еспресо, филтер, мока, french press
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Овој бленд се состои од безкофеинска арабика и безкофеинска робуста, што овозможува кафето да има префинет вкус. Бидејќи содржи помалку од 0,10% кофеин, погодно е за употреба во било кој дел од денот. Од овој бленд може да се подготви еспресо, филтер кафе и French press.

Дополнителни информации

Brend