Espresso Cremoso мелено/250gr

439,00 ден

  • 250 гр. мелено
  • за еспресо
  • 90% арабика и 10% робуста
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.
SKU 02292 Category: Tags: , , ,

Опис

Високо-квалитетно кафе за вистински љубители на еспресо.
Мирисите на најквалитетната бразилска арабика од Alta Mogiana и индиската арабика се нагласени поради спориот метод на печење на зрната. Допирот со 10% индиска робуста, од регионот Parchment, му дава на кафето ароматични ноти и го прави совршено

Дополнителни информации

Brend