fbpx

Arabica 100% (Linea Diamante)

439.00 ден

  • 250 гр. мелено
  • за еспресо, филтер кафе, мока, french press
  • 100% Arabica
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Кафе со супериорен квалитет за подготовка на еспресо, филтер кафе и French press.
Потеклото на зрната е од Бразил Alta Mogiana, Гватемала Huehuetenango, Колумбија Huila, збогатени со индиска арабика. Резултатот на ова кафе е исклучително богат со вкус на цитрон, овошни нијанси и чоколаден after-taste.

Дополнителни информации

Brend