fbpx

BRISTOT LUNGO NESPRESSO* /10 капсули

279.00 ден

  • made in Italy
  • 100% Арабика
  • 10 капсули за Nespresso®
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Капсули компатибилни на Nespresso®. Пакување од 10 капсули компатабилни на Nespresso кафемати, Бразилската арабика комбинирана со арабика од централна Америка и во допир со најквалитетна робуста овозможува овој бленд да има мека киселост со ноти на тутун и тропско овошје.

Дополнителни информации

Brend