Lavazza® Intenso Dolce Gusto® Compatible капсули /16 капсули

339.00 ден

  • еспресо
  • made in Italy
  • Arabica и Robusta
  • 16 пластични капсули за Dolce Gusto®
  • кофеинска вредност 9/10
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

16 еспресо капсули за Dolce Gusto кафемати. Најдобрите кафиња Арабика од плантажите во Централна и Јужна Америка ги исполнуваат силните ноти на Робуста во совршен спој.

Темното печење му дава тело и силни ноти на карамела. Нека ве освои Интензивно еспресо, полно со личност и вкус

Арабика и Робуста, темно печени, висок интензитет (9)

Дополнителни информации

Brend