Bristot bean to cup /1kg

1,149.00 ден

  • 1кг кафе во зрна
  • 50% Арабика 50% Робуста
  • made in Italy
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Најквалитетна арабика со избрана најквалитетна робуста му дава на овој бленд богато и полно тело со силна арома. Бленд составен од бразилската арабика со сладок вкус соединета со натурална робуста од Африка, Виетнам и Индија, која дава кафеава крема и богато и полно тело.

Дополнителни информации

Brend