fbpx

Bristot Rainforest 100% Arabica /1kg.

1,800.00 ден

  • 100%Arabica
  • 1kg.
  • made in Italy
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Bristot Rainforest 100% Arabica е луксузно високо-квалитетно кафе со богато и полно тело со неодолива арома на свежо цвеќе, цитрон и траги на ванила. Вистинско италијанско еспресо со овошен вкус и чоколаден after-taste.
Потекло: Rainforest Alliance Certified™Plantations.
100% Arabica Rainforest e совршена рамнотежа на природата. Зрната на кафе потекнуваат исклучиво од плантажите во Јужна и Средна Америка кои поседуваат Сертификат од Rainforest Alliance. Rainforest Alliance е глобална непрофитабилна организација чија основна цел е почитување на правата на работниците и заштита на природните ресурси на планетата Земја

Дополнителни информации

Brend