fbpx

Moka Oro (Linea Diamante) /0,25kg.

439.00 ден

  • 250 gr.
  • мелено
  • за еспресо, филтер, мока, french press
  • made in Italy
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Добро избалансиран бленд за подготовка на еспресо, филтер кафе и French press. Се состои од бразилска арабика Santos Cerrado, збогатена со индиска арабика и со многу мал процент на најквалитетна индиска робуста од регионот Parchment. Овие состојки овозможуваат кафето да има интезивен и сладок вкус, со присуство на ноти на темно чоколадо.

Дополнителни информации

Brend