Vescovi 100% Arabica /1kg.

1.829,00 ден

  • 1 kg.
  • 100% Arabica
  • made in Italy
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА ЗА НАРАЧКИ НАД 1500.00 ден.

Опис

Vescovi Grani D’Oro 100% Arabica e совршена рамнотежа на природата. Зрната кафе потекнуваат од Бразил, Средна Америка и Карибите, а допирот со арабиката од Гватемала од регионот Huehuetenango допринесува да се добие еден уникатен вкус и незаборавно доживување. Резултатот е богато и избалансирано еспресо со полно тело и со одлична киселост и ноти на какaо, лешник и цитрон.

Дополнителни информации

Brend